Hribi.net
Hribi.net
Login
Login
User name:
Password:
Login
Not registered yet? Register now.
Forgot your password?
Mountain ranges / Lavanttal Alps / Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd) / Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd) (climbing way)

Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd) (climbing way)

Print
Starting point: Lavamünd (349 m)
Name of path: climbing way
Time of walking: 45 min
Difficulty: extremely difficult marked way
Ferata: C
Altitude difference: 118 m
Altitude difference po putu: 118 m
Map: Koroška 1:50.000
Recommended equipment (summer): helmet, self belay set
Recommended equipment (winter): helmet, self belay set, ice axe, crampons
Views: 10.030
 3 people like this post
Number of pictures: 30
Number of comments: 19
Access to the starting point:
First, we drive to Dravograd, then continue our journey to Austria. Next, we drive through Border crossing Vič, and follow the main road to Labot / Lavamünd. Immediately after crossing the railway line in this town, we turn right and park in a large parking lot.
Path description:
From the parking lot by the railway, from which you can already see the wall and the church above it, continue along the road that first crosses the railway line. The road begins to climb and soon leads to a crossroads. Continue along the road to the left after the signs "Klettergarten und Klettersteig". After only a few dozen metres, a narrow path branches off to the right into the woods and leads under the cliff.
Under the wall, where there are also benches, equip yourself with a helmet and a self-protection kit.
Enter the climbing part of the route, which is on the left side of the wall. The climbing route is not too difficult in the initial part, but then it turns to the right and becomes more difficult. At first you climb vertically up the wall, with the aid of crampons, which are quite far apart. The route then briefly turns to the right over smooth slabs. There is a more difficult traverse to the left, which brings you in front of a short overhang. A wedge helps us to climb over the overhang. There is then a steep climb over the overhang with the help of a couple of crampons, after which the route becomes progressively less difficult. The rocks soon end and there is a short climb to the church at the top.
The descent can be made along a wide path through the forest (the Way of the Cross) and then along an asphalted road.
zemljovid puta - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)
We recommend: similar trips
Pictures:
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)1
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)2
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)3
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)4
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)5
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)6
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)7
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)8
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)9
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)10
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)11
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)12
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)13
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)14
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)15
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)16
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)17
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)18
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)19
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)20
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)21
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)22
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)23
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)24
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)25
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)26
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)27
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)28
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)29
Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd)30
Discussion about the trail Lavamünd - Dreifaltigkeitskirche (Lavamünd) (climbing way)
b.temlin7. 06. 2012
V lepem vremenu lepa, kratka turica, zdi se mi manj zahtevna od Gonžarjeve peči, kar dvakrat smo jo prehodili. Varovala dobra.
Fotografije http://www.pdmaticams-drustvo.si/
primozg20. 05. 2017
Včerajšnji smo obiskali to ferato. Lepo urejena, kratka a sladka.
Slike in opis na https://gorskimoz.wordpress.com/2017/05/20/strikanje-in-ferata-v-labotu/
VanSims15. 04. 2018
Velikega parkirišča iz opisa ni več, ker so na njem zgradili nek objekt. Parkirni prostor je le še za največ kake 4-5 vozil, če se res stisnejo.

Z naše strani je odcep od glavne ceste slabše označen, paziti je treba na rumen planinski smerokaz z napisom "Klettergarten und Klettersteig Dreifältigkeitskirche"

Proti Gonžarici (glejprvi komentar) je to seveda vrtec, primerjava je bolj vmesna z recimo Bočem ali Mojstrano. Lažja je od obeh. Spodnji del sploh, zgornja dva ključna dela pa kar za stopnjo od recimo vstopa v Mojstransko. Boč pa v spodnjem delu nekje praktično konstantno dosega najmanj tako težavnost, je pa ta razlika, da ima Boč nekoliko bolj razčlenjeno skalo a je za razliko od te ferate brez skob.
don kihott17. 04. 2018
Tudi Boč in Mojstrana imata podoben težavnostni rang in to je max (C)!!!
VanSims18. 04. 2018
Vsaj vstop v Mojstransko je sigurno težji. Plezanje po sicer kar razčlenjeni skali, brez skob napram udobnemu stopanju po, kokr za avstrijske ferate, kar radodarno nameščenih skobah.
don kihott20. 04. 2018
Vsak ima svoje mnenje kar je tudi prav,mislim pa,da tebi še manjka nekaj feratarske kilometrine VanSims...lpmežikanje
VanSims21. 04. 2018
Namenoma nisem navajal virov, ki govorijo meni v prid ker je mnenje pač moje osebno.

Bruno Biondi preplezan danes: Vsaj tisti previs na drugi vertikali navzgor in malo smotan izstop iz tretje sta malo več kot C, ostalo se strinjam. Vertikale so mestoma celo B/C, izven njih pa če odmislimo zadnje prečenje pred koncem, gre pravzaprav redko čez B.
DLteam17. 07. 2018
Ferate, ki imajo podobno oceno oz. so si tako ali drugače podobne je težko primerjati pred sabo. Tako tole v Lavamündu kot tisto v Mojstrani dobro poznam - to pomeni, da sem obe preplezal že nekaj 10x... Pa se sam ne morem odločiti katera je težja. Je pa dejstvo, da če znaš plezati sta obe lahko dokaj enostavni in se skoraj ni potrebno kje varovati, razen pogojno na prečnem prehodu takoj po lestvi v Mojstrani in v tistem rahlo previsnem delu v Lavamündu. Za "trening" sta obe dobri in v obeh primerih si lahko stvari tudi otežiš...
don kihott18. 07. 2018
Domen Lorber...S tisto profilko na FB kjer na ferati na Cjajnik zatikaš roko za jeklenico jaz na tvojem mestu nebi tle gor razpredal o nekih treningih itd...Tisto v Mojstrani je bolj biznis ferata,da alpinisti ko nimajo kej početi nekaj zaslužijo z vodenjem,Lavamund je pa začetniški poligon...Lpmežikanje
DLteam19. 07. 2018
don kihott: Kot prvo, tista slika iz Cjajnika sega v leto 2014, kot drugo, ferata na Cjajnik je bila šele moje tretje ali pa mogoče četrto vzpenjanje ob jeklenici... Tretjič: kako lahko sploh sodiš človeka po ENI samcati sliki?! Kako tipično slovensko, res. Kazati mišice na internetu je itak najlažje, pogosto pa se zgodi, da je realnost pa nekaj povsem drugega... Mogoče si pa ti celo izjema, ki ne potrjuje te moje teze...
don kihott19. 07. 2018
Očitno je kritika res težko sprejemliva in tisti,ki je ne more sprejeti takoj govori o sojenju človeka na podlagi videnega...Jaz sem samo izrazil svoje mnenje...Je pa tudi res,da ko boš zlezel kakšno orng ferato kjer ni skob, me boš lažje razumelmežikanje
VanSims15. 12. 2018
Jaz bi sicer @DLteam samo opozoril naj ne zavaja ljudi, da se v Mojstrani in Lavamündu skoraj ni potrebno varovati.

Na obeh SE JE POTREBNO in to od začetka do konca!
dprapr15. 12. 2018
V bistvu je to čisto subjektivno mnenje, tako kot večina komentarjev na tem forumu. Verjamem, da jih veliko sploh ne potrebuje varovanja in zato tudi zgornji komentar od DLteam. Sicer je pa on tam v tem stavku še nekaj dodal, čeprav ne ravno najbolj razumljivo (če znaš plezati!?).

Kakorkoli, tisti, ki se podaja v zahtevno ferrato, mora poznati stopnje težavnosti in se po njih ravnati. Subjektivno mnenje nekoga, ki ga ne poznamo (njegovih sposobnosti) ne pomeni ničesar.

VanSims15. 12. 2018
O samovarovanju smo na tem portalu že večkrat razpravljali. Sposobnosti nimajo kaj dosti veze s tem kdaj se varovati in kdaj ne.

Trenutek nepazljivosti je možen pri vsakomur. Veliko dobrih alpinistov, ki je splezalo najtežje smeri, se je ponesrečilo na lažjih oz. na kaki ferati, kjer 'niso potrebovali' samovarovanja ker so jih pač (lahko tudi čisto podzavestno in nehote) podcenjevali. Vsakogar lahko obide slabost, lahko mu pade kamen na glavo od plezalca pred njim ali živali ali kar sam od sebe. Ja,ima čelado (ali pa še to ne) ampak dosti je morda da trzneš in te že ni več.

V tujini je pač zavest višja in seveda tudi tam najdeš neodgovorne a jih je veliko manj. Pa morda ne zato ker bi imeli toliko zavesti za lastno varnost ampak morda ker so tam zavarovalnice v primeru nesreče bolj pazljive, kaj plačajo in kaj ne.
dprapr15. 12. 2018
"Veliko dobrih alpinistov, ki je splezalo najtežje smeri, se je ponesrečilo na lažjih oz. na kaki ferati, kjer 'niso potrebovali' samovarovanja ker so jih pač (lahko tudi čisto podzavestno in nehote) podcenjevali."

A je morda kakšen link na voljo za zgornjo trditev?
Born.to.run17. 12. 2018
Ni bil lih na ferati, je pa dovolj za potrditev VanSims-ove izjave
dprapr17. 12. 2018
No comment.
don kihott19. 12. 2018
Očitno še večina na tem portalu (cca..90%) ni lezla po tapravih feratah,DLteam je en primer iz te večine!!!..Tisti,ki se je kdaj spustu v kako tapravo ferato zagotovo ne bi kvasil neumnosti okoli neuporabe samovarovanja!!!
     
Copyright © 2006-2025 Hribi.net, Terms of use, Cookies