V boj z virusom tudi Nemčija pošilja generala.
Na čelu kriznega štaba bo general Carsten Breuer.Za Portugalsko, kjer cepilno kampanjo vodi viceadmiral in Italijo, kjer jo vodi general Figliuoli, je Nemčija tretja evropska država z oficirjem na čelu kampanje. Je to že os Rim-Berlin-Lisbona?
Pred tem pa so vodilne svetovne epidemiologe in raziskovalce javnega zdravstva odžagali in jim ne dajo besede v medijih. Med njimi je stanfordski profesor John Ioanidis, ki je dejal, da je za javno zdravje najslabše, kar se v zdravstveni krizi lahko zgodi, medikalizacija družbe. To je stanje, ko se na problem in na celotno družbo ter njeno delovanje začne gledati skozi ozko medicinsko optiko kot je npr. zasedenost postelj v bolnišnicah in je temu vse podrejeno, ne glede na posledice na drugih področjih, ki so lahko ogromne. Ioanidis pravi, da je zaradi omejitvenih ukrepov že nastala gospodarska škoda v višini 17000 milijard dolarjev in 500 milijonov ljudi je zdrsnilo pod prag revščine. Profesorica teoretične epidemiologije v Oxfordu Sunetra Gupta je v polemikah ob uvedbi ukrepov v VB opozorila: ob reševanju krize na takšen način lahko v svetovnem okviru postane ogroženo življenje 160 milijonov otrok!
Tako nemški kot italijanski general sta služila tudi v Afganistanu. Zakaj že? Menda zato, da bi k Afganistancem prenesli zahodno demokracijo. Ali ni to največji poraz zahodne demokracije na bojnem polju civilizacijskih vrednot? Dvajset let besedičenja o demokraciji, svobodi, enakopravnosti, znanosti in napredku,človekovih pravicah, se razblini kot fata morgana pred 1400 let staro politično-teološko ideologijo. Bili pa so uspešni na dveh področjih: za 6 krat so povečali obseg makovih polj ter ameriškemu vojaško industrijskemu kompleksu pomagali oprati 2300 milijard dolarjev.
Zdaj so piščanci prišli domov, da bi zobali in trenirali strogost, preden jih pošljejo na vzhodno fronto, mi pa postopoma prehajamo na stopnjo nižje, v militarizirano medikalizacijo družbe.